umów wizytę

klinika medyczna balanced med kielce
balanced med kielce

Warto wiedzieć

psychiatra kielce

Jak wygląda wizyta u psychiatry?

Należy pamiętać, że psychiatra jest jedynym z nielicznych specjalistów, do którego nie musimy mieć skierowania. Zwykle na pierwsza wizytę wskazane jest aby zabrać ze sobą dowód osobisty w celu identyfikacji a jeżeli wizyta odbywa się w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i jest finansowana przez NFZ potrzebny będzie także aktualny dowód ubezpieczenia.

Na wizytę warto zabrać ze sobą ewentualne wykonane badania laboratoryjne, karty informacyjne z pobytów w szpitalach ( jeśli takie posiadamy), wszystkie leki, które zażywamy. Ułatwi to postawienie pełnej diagnozy już na pierwszym spotkaniu i pozwoli na wybór odpowiedniego i bezpiecznego leczenia.

Nie należy obawiać się wizyty u psychiatry.

Przede wszystkim należy podkreślić, że wizytę u psychiatry należy traktować, tak samo jak każdą inną wizytę u lekarza innej specjalności. W przypadku problemów zarówno ze zdrowiem psychicznym czy też fizycznym, pomoc lekarska jest zawsze niezwykle cenna.

Podstawą wizyty u psychiatry jest rozmowa, na podstawie której lekarz stawia diagnozę i proponuje odpowiednią terapię. Psychiatra dopyta o ważne objawy z punktu widzenia diagnozy, nawet jeśli nie potrafisz samodzielnie precyzyjnie ich nazwać i opisać. Czasem możemy być także poproszeni o wypełnienie kwestionariusza, bądź wykonanie prostego zadania graficznego.

Na koniec wizyty psychiatra zaproponuje leczenie i omówi w przystępny sposób dawkowanie leków. W razie potrzeby skieruje Cię na dodatkowe badania czy konsultacje.

Ważne abyś na wizycie pytał o to, co budzi Twoje wątpliwości czy niepokój.

warto wiedzieć
Przeczytaj również