Zobacz mój profil na

psychiatra kielce

Należy pamiętać, że psychiatra jest jedynym z nielicznych specjalistów, do którego nie musimy mieć skierowania. Zwykle na pierwsza wizytę wskazane jest aby zabrać ze sobą dowód osobisty w celu identyfikacji a jeżeli wizyta odbywa się w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i jest finansowana przez NFZ potrzebny będzie także aktualny dowód ubezpieczenia.

Na wizytę warto zabrać ze sobą ewentualne wykonane badania laboratoryjne, karty informacyjne z pobytów w szpitalach ( jeśli takie posiadamy), wszystkie leki, które zażywamy. Ułatwi to postawienie pełnej diagnozy już na pierwszym spotkaniu i pozwoli na wybór odpowiedniego i bezpiecznego leczenia.

Nie należy obawiać się wizyty u psychiatry.

Przede wszystkim należy podkreślić, że wizytę u psychiatry należy traktować, tak samo jak każdą inną wizytę u lekarza innej specjalności. W przypadku problemów zarówno ze zdrowiem psychicznym czy też fizycznym, pomoc lekarska jest zawsze niezwykle cenna.

Podstawą wizyty u psychiatry jest rozmowa, na podstawie której lekarz stawia diagnozę i proponuje odpowiednią terapię. Psychiatra dopyta o ważne objawy z punktu widzenia diagnozy, nawet jeśli nie potrafisz samodzielnie precyzyjnie ich nazwać i opisać. Czasem możemy być także poproszeni o wypełnienie kwestionariusza, bądź wykonanie prostego zadania graficznego.

Na koniec wizyty psychiatra zaproponuje leczenie i omówi w przystępny sposób dawkowanie leków. W razie potrzeby skieruje Cię na dodatkowe badania czy konsultacje.

Ważne abyś na wizycie pytał o to, co budzi Twoje wątpliwości czy niepokój.

 

  

 

Warto wiedzieć

Samobójstwo- psychologiczny dramat czy chemia mózgu?

Samobójstwo- psychologiczny dramat czy chemia mózgu?
Wielokrotnie zastanawiamy się dlaczego ktoś targnął się na własne życie? Dlaczego mimo obecności kochanych osób, wspa...

Upiorna bezsenność. Higiena snu.

Upiorna bezsenność. Higiena snu.
Zaburzenia snu są jedną z częstszych dolegliwości, z którą pacjenci zgłaszają się do psychiatry.  Problem bez...

Objawy negatywne schizofrenii

Objawy negatywne schizofrenii
Objawy negatywne mogą się przejawiać m.in. wspomnianym już, stopniowym wycofywaniem się z dotychczasowych aktywności ...